Sold
33 Cape Road House DNO. 33HOUSE D
Registration Number:09081801580105
|Transaction Date:10/08/2009
PRN:D0397601
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
PRICE
$43.8 M
Saleable Area
2,403sq.ft.
Buy $18,231 /sq.ft.
Gross Area
3,142sq.ft.
Buy $13,940 /sq.ft.
Building Age
21 Years
Transaction Date: 10/08/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2004-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
13 Block(s)
Total Units
13
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
33 Cape Road