Sold
101 Kings RoadFLOOR 20FLAT G
Registration Number:26021601900301
|Transaction Date:27/01/2026
PRN:D6238221
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IceChoi蔡丹青
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-288008)
Sold

1/4
PRICE
$9.55 M
Saleable Area
380sq.ft.
Buy $25,132 /sq.ft.
Building Age
< 1 Year
Transaction Date: 27/01/2026
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2026-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
251
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
101 King's Road