Sold
1 Robinson RoadFLOOR 24FLAT U
Registration Number:18032601240223
|Transaction Date:13/03/2018
PRN:A1985110
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavidChoi蔡志昌
ACCOUNT DIRECTOR(S-219533)
Sold

1/1
PRICE
$49 M
Saleable Area
1,798sq.ft.
Buy $27,259 /sq.ft.
Gross Area
2,500sq.ft.
Buy $19,600 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 13/03/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
25
Walking toCentralStation
14 Min(s)
Address/ Area
1 Robinson Road